Kdo jsme

Seju-a-sklízím je eshop pro prodej výhradně našich vlastních semínek, z květin které pěstujeme na květinové farmě Řezanka ve Znojmě. Naše "farma" zahrnuje tři pozemky daleko od sebe, což nám umožňuje rozdělit náš sortiment tak, aby se odrůdy nekřížily mezi sebou. Jsme mikropodnik o dvou lidech: Jana Pospíšková - registrovaný osivář okrasných květin a Martin Valášek - moje pravá ruka. Nárazově pak najímáme i brigádníky na pomocné práce. Od dubna do října nás živí prodej řezaných květin (svatby, kytice, kurzy), přes zimu se živíme právě prodejem semínek. 

Co by vás mohlo zajímat ohledně našich semínek:

Pěstujeme bez použití pesticidů, herbicidů a jiných chemických látek. Proč? Protože myslíme v první řadě na naše vlastní zdraví, protože máme rádi vše živé (jsme oba vystudovaní přírodovědci - zoologové), protože věříme, že je to správná cesta a přestože je někdy náročnější, snažíme se ukázat že to jde a má to smysl. 

Všechna semínka která nabízíme jsme vypěstovali, sklidili, sušili, čistili, přesévali, ovívali a balili ručně. Zkrátka taková domácí manufaktura :) Semínka nejsou ve všech případech tak dokonale očištěná od zbytků okvětí jako z velkozávodů. I díky tomu ale můžete poznat jejich původ a na jejich kvalitu to nemá vliv. Některé druhy se čistí snadno a k dokonalosti, jiné jsou těžký oříšek, který se snažíme rozlousknout, nebo zvolíme kompromis. 

Semínek plevelů se bát nemusíte, ruční sběr i následná práce (čištění, balení) zaručuje, že máme dobrý přehled o tom, co vám prodáváme - vše nám projde rukama několikrát. Pokud by nám přece jen něco uniklo, nebo nebylo podle vašich představ, budeme rádi, když nám dáte vědět!

Naše semínka každý rok před prodejem testujeme, výsledek testu klíčivosti najdete v popiscích u produktu na webu. Na rozdíl od konvenčních dodavatelů u nás najdete informaci i o tom, kdy semínko vzniklo - v kterém roce jsme jej vypěstovali, ne jen kdy jsme semínka balili (což je povinnost ze zákona). Semínka většinou prodáváme jen rok nebo dva, mezitím pěstujeme novou čerstvou várku.

Znojmo je jednou z nejlepších oblastí pro produkci osiva květin (málo tu prší), což zajišťuje většinou dobré dozrávání semen. Na začátku jsme to ani nevěděli, ale pro produkci osiva je to velká výhoda, která nám vynahrazuje, že v sezóně musíme květiny hodně zalívat :) 

Stále se učíme, věřím i zlepšujeme a snažíme rozšířit a vylepšit náš sortiment, kvalitu i služby. V případě jakýchkoliv připomínek nebo nespokojenosti s produktem či dodáním se na nás neváhejte obrátit. 

Na našem facebookovém profilu Řezanka můžete sledovat naši práci, potěšit se obrázky květin a snad objevovat i zahradnické rady a tipy.