Kdo jsem

Jmenuju se Jana Pospíšková, žiju ve Znojmě a živím se pěstováním řezaných květin. Založila jsem květinovou "farmu" Řezanka (www.rezanka.cz), na které s přítelem pěstujeme řezané květiny, které prodávám na trhu, aranžuji na svatby a vážu na objednávku. Sbírám nejrůznější trvalky, letničky, dvouletky i cibuloviny, které se hodí k řezu. Kromě šlechtěných květin ráda vyrážím sbírat nejrůznější plevel do polí a lesů. Jsem vystudovaný přírodovědec, ale zběhla jsem k zahradní architektuře a floristice. Jsem registrovaný osivář, v zimním období mě živí prodej vlastních semínek. 

Na mém facebookovém profilu Řezanka můžete sledovat moji práci, potěšit se obrázky květin a snad objevovat i zahradnické rady a tipy.

Pěstujeme bez použití pesticidů, herbicidů a jiných chemických látek. Proč? Protože myslíme v prvé řadě na naše vlastní zdraví. 

Všechna semínka která nabízím (až na dvě v popiscích uvedené, výjimky), jsem vypěstovala, sklidila, sušila, čistila, přesévala a zabalila s pomocí mé pravé ruky Martina Valáška. Zkrátka domácí mikromanufaktura :) Semínka nejsou tak dokonale očištěná od zbytků okvětí jako z velkozávodů, protože je nezpracovávám stroji, ale ručně. I díky tomu ale vždy poznáte jejich původ. Stále se učíme a bohužel i děláme chyby. Každý rok je jich ale věřím čím dál méně. V případě jakýchkoliv připomínek nebo nespokojenosti s produktem či službou se na mě neváhejte obrátit.